Vrácení léků do dvou týdnů od nákupu online není samozřejmost

Vrácení léků do dvou týdnů od nákupu online není samozřejmost

Spotřebitelé mají ze zákona právo odstoupit od smlouvy uzavřené online do 14 dnů bez udání důvodů, avšak ne ve všech případech. Mezi zboží, které nejde takto vrátit se řadí také léčivé přípravky, doplňky stravy nebo jídlo a hygienické prostředky. To vše však internetové obchody nabízejí i s možností vrácení. Můžu tedy léky bez udaní důvodu vrátit?

K čemu slouží ČOI?

Mimosoudní řešení spotřebitelských sporů před ČOI   Česká obchodní inspekce je v České republice hlavní představitelem a subjektem alternativního řešení spotřebitelských sporů (tzv. ADR – alternative dispute resolution). Na základě požadavku Evropské unie byly ve členských státech zřízeny tyto ADR subjekty,

Zpráva o nevyžádané zásilce – buďte na pozoru před podvodníky

Zpráva o nevyžádané zásilce – buďte na pozoru před podvodníky

Zprávy o nevyžádaných zásilkách se staly oblíbeným nástrojem pro podvodníky, kteří se snaží získat přístup k Vašim citlivým údajům nebo Vás přimět k nežádoucím finančním transakcím. Tyto zprávy mohou obsahovat odkazy na falešné webové stránky, které vypadají jako známé online obchody, přepravní společnosti nebo mohou obsahovat přílohy s nebezpečným softwarem.